ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Пасхальне послання

Патріарха Київського і всієї Руси-України

Філарета

Преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату

Дорогі браття і сестри!

Христос Воскрес!

Цього року Україна святкує Воскресіння Христове в умовах страждань. Воскресіння Христове нагадує нам, що наші страждання тимчасові. «Не плач, Марія – Мати Моя, – сказав Господь Пресвятій Богородиці, – скоро бо воістину возрадуєшся». Так і ми можемо сказати: «Не плач, Україно, бо скоро переможеш і возрадуєшся». Після Воскресіння Христового смерть перестала бути страшною. Тому ми бачимо, що християни не бояться смерті. На наших очах українці віддають своє життя за волю України і не бояться смерті. Це – доказ того, що Христос переміг смерть не тільки у Своїй людській природі, але й у кожному з нас.

Сьогодні ми святкуємо умертвіння смерті і початок нового життя. Подивіться на наших воїнів: вони не бояться смерті. Чому вони не бояться смерті?! Тому що Господь наш Ісус Христос переміг смерть. Відсутність страху смерті є доказом, що вона переможена. Перемога Ісуса Христа над смертю – це взагалі перемога добра над злом. Коли ми бачимо, що зло перемагає, ми повинні бути впевнені, що це тимчасова перемога зла. Прийде час – і зло буде переможене добром.

Воскресіння Христове стало запорукою вічного життя людства. У час смутку і скорбот, коли ми переживаємо смерть наших близьких, Воскресіння Христове вселяє в наші  серця велику надію. Воно дає нам силу перемагати сум і скорботу. Воскресіння Христове єднає живих і померлих. Ми не тільки молимося за померлих, але віримо, що прийде час, коли ми знову зустрінемось у вічному житті.

Воскресіння Христове спонукає нас боротися з гріхом. Ми знаємо, що вічне життя буває у блаженстві, але буває і в стражданнях. Страждають грішники. Тому, щоб не страждати у вічному житті, треба на землі очиститися від гріха. Як очиститись?! Так, як очистився благорозумний розбійник: покаятися у своїх гріхах. Ми звикли виправдовувати себе в будь-яких гріхах, а треба не виправдовувати, а звинувачувати себе у своїх гріхах. Це нелегко! Але треба! Без цього не може бути спасіння.

Воскресіння Христове – настільки важлива подія, що святий апостол Павло визначає ним істину всього християнського вчення: «Якщо Христос не воскрес, – каже він, – то й проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1 Кор. 15: 14). Він навчає, що у Воскресіння Христове треба вірувати, щоб спастися: «Якщо серцем своїм будеш вірувати, що Бог воскресив Ісуса Христа з мертвих, то спасешся» (Рим. 10: 9).

Наше повсякденне життя і праця на благо ближніх і нашої багатостраждальної України стають працею в ім’я вічності. Ось чому війна і всякий гріх руйнування, спрямовані проти мирного будівництва, є гріхом проти Бога. Тому наша Православна Церква постійно закликає всіх християн робити все можливе для збереження справедливого і міцного миру.

У ці пасхальні дні, у дні свята перемоги життя над смертю, сердечно вітаю вас, преосвященні архіпастирі, боголюбиві пастирі, чесні ченці і черниці, улюблені браття і сестри, а також українці, які проживають за межами України, з великим світлим святом Воскресіння Христового. Особливо вітаю та молюся за наших воїнів-захисників та українську владу. Молитовно бажаю, щоб Воскреслий Христос зміцнив наші душевні та тілесні сили і дарував нам благодатну силу перетерпівати всілякі скорботи і звершувати добрі діла. Нехай ніщо не затьмарює в нас духовної радості.

«Святкуючи оновлення нашого життя, – повчає нас святитель Григорій Богослов, – оновлюймося і ми духовно! Все в природі оновлюється нині, – нині весна природна і весна духовна, весна видима і невидима. О, якби ми сподобилися її там, духовно змінившись тут, і оновленими перейшли в нове життя у Христі Ісусі, Господі нашому» (свт. Григорій Богослов, слово 44).

Возносячи молитви Воскреслому Христу, будемо просити Його, щоб Він благословив український народ і дарував душевні і тілесні сили в час тяжких випробувань. Ми віримо, що як Христос після тяжких страждань на хресті воскрес із мертвих, так і Україна воскресне після тяжких випробувань. Ми віримо і знаємо, що добро завжди перемагає зло. Переможемо і ми з допомогою Божою. Христос воістину воскрес із мертвих! Йому слава навіки!

 Воістину Христос Воскрес!

ФІЛАРЕТ

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ

І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

ПАСХА ХРИСТОВА

2022 р. Б., м. Київ

Поділитися дописом:

Наступна

У Володимирському соборі попрощалися із загиблими грузинськими добровольцями Зазою Біцадзе, Олександром Цаава та Аркадієм Касрадзе

20.04.2022
20 квітня 2022 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, у Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці попрощалися із загиблими грузинськими добровольцями Зазою Біцадзе, Олександром Цаава та Аркадієм Касрадзе, які віддали свої життя, захищаючи Україну від російської агресії. Поділитися дописом: