30 вересня – день пам’яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії

У II столітті, за царювання імператора Адріана (117–138 рр.) в Римі жила благочестива вдова Софія (ім’я Софія означає мудрість). У неї були три дочки, які носили імена головних християнських чеснот: Віра, Надія і Любов. Будучи глибоко віруючою християнкою, Софія виховала дочок у любові до Бога, навчаючи не прив’язуватися до земних благ. Чутки про належність до християнства цього сімейства дійшли до імператора, і він побажав особисто побачити трьох сестер і матір, яка їх виховала. Всі четверо постали перед імператором і не боячись сповідали віру в Христа.

Намісник Антіох доніс про це імператору Адріану і він звелів привести їх в Рим. Розуміючи для чого їх ведуть до імператора, святі діви, гаряче молились Господу Ісусу Христу, благаючи, щоб Він послав їм сили не боятися майбутніх мук і смерті. Коли ж святі діви з матір’ю предстали перед імператором, всі присутні були вражені їхнім спокоєм: здавалось що їх було покликано на світле торжество, а не на катування. Закликаючи по черзі сестер, Адріан переконував їх принести жертву богині Артеміді. Юні діви (Вірі було 12, Надії – 10 і Любові – 9 років) залишались непохитними.

Тоді імператор наказав жорстоко мучити їх: святих дів палили на залізній решітці, кидали в розпалену піч і в котел з киплячою смолою, але Господь Своєю Невидимою Силою оберігав їх. Молодшу, Любов, прив’язали до колеса і били палками, аж поки тіло її не перетворилось на велику суцільну кров’яну рану. Терплячи жахливі муки, святі діви прославляли свого Небесного Жениха і залишались непохитними у вірі. Святу Софію піддали іншій страшній муці: матір була змушена дивитись на страждання своїх дочок. Але вона виявила неабияку мужність і весь час переконувала дів витерпіти страждання в Ім’я Небесного Жениха. Всі три діви з радістю зустрічали свою мученицьку кончину. Їм було усічено голову.

Щоб продовжити душевні страждання святої Софії, імператор дозволив їй взяти тіла дочок. Софія поклала їхні останки в ковчег і відвезла з почестями на колісниці за місто і поховала на високому місті. Три дні свята Софія не відходячи сиділа біля могили дочок і, нарешті, віддала там свою душу Господу. Віруючі поховали її тіло на тому ж місті. Мощі святих мучениць спочивають в Ельзасі в церкві Ешо.

Страждання і подвиги таких мучеників, як Віра, Надія, Любов та матір їхня Софія, ширили і зміцнювали Християнство. Ми, наслідуючи приклад цих святих, повинні плекати у своєму житті, у родинах та серцях ці найбільші моральні чесноти – віру, надію і любов, просити у Бога ласки бути мудрими і терплячими.

 

Поділитися дописом:

Наступна

Єпископ Філадельфійський Лука зустрівся з головним єпископом Польської Національної Католицької Церкви Антонієм Міковські

2.10.2022
29 вересня 2022 року відбулася зустріч Секретаря Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді єпископа Філадельфійського Луки (Згоби) з головним єпископом Польської Національної Католицької Церкви Антонієм Міковські. На запрошення єпископа Антонія зустріч ієрархів відбулася у Центральній Резиденції управління ПНКЦ у місті Скрентон, штату Пенсільванія. Єпископа Філадельфійського Луку супроводжував його […]