Ікона Божої Матері “Скоропослушниця”

Православна Церква шанує Пресвяту Богородицю і сповідує Її вищою за всіх святих і навіть вищою за всіх ангелів і архангелів. Вона називає Божу Матір чеснішою від херувимів і славнішою від серафимів. Бо саме вона єдина з усього роду людського вмістила у Собі Невмістимого Бога. Стала достойною бути Матір’ю Сина Божого, Який воплотився на землі, прийняв людську природу і спас людство від гріхів і вічної загибелі.

“Через Неї, – говорить святий Іоан Дамаскін, – небесне з’єдналось із земним, людство з Богом, Божественне з людиною”. Через Неї звершилось наше єднання з Христом і благодатне спілкування з Ним у Церкві. Богородиця стала Матір’ю для всіх християн, за дорученням нашого Спасителя під час Його хресних страждань.

Ознакою того, що Вона не залишає нас, а чує наші молитви, є багато Її чудотворних ікон, образів, які ми з любов’ю і вірою шануємо. Однією з таких є ікона Божої Матері «Скоропослушниця».

За переданням вона написана в Х ст. Свою назву, відому нині всьому православному світові, ікона отримала у ХVIІ ст., коли від неї сталося чудо в Афонському монастирі, що зветься Дохіар. У цьому монастирі подвизався монах Ніл, що ніс послух трапезника. Кожного разу входячи до трапезної він через неуважність коптив лучиною образ Божої Матері, що висів над входом.

Одного разу чернець почув від образу Богородиці голос. Він закликав його надалі не коптити ікону. Чернець подумав, що це жарт якого-небудь брата, знехтував знаменням і продовжував ходити в трапезну з лучиною, яка коптить. І раптом він осліп. В гіркому розкаянні, зрозумівши свій гріх неналежного ставлення до святині, молився Ніл перед іконою Божої Матері, благаючи про прощення. І знов почув дивний голос, який сповістив про прощення і повернення зору, та наказав сповістити всій братії: «Відтепер ця ікона Моя буде називатись «Скоропослушниця», тому що швидку всім тим, хто приходить до неї буду являти милість і скоро буду слухати їхні прохання». Пресвята Богородиця виконала і тепер виконує Свою обіцянку – виявляє швидку допомогу і утіху всім, хто з вірою до Неї приходить.

Через Свою святу ікону Мати Божа здійснювала і донині здійснює багато зцілень: сліпим дарує зір, зцілює розслаблених, особливо допомагає при хворобі епілепсії, біснуванні. Благодать від цієї ікони рятувала кораблі від затоплення, звільняла від полону людей. До цього часу перед іконою моляться за духовне прозріння, зцілення від хвороб, моляться також за дітей і сиріт. І перш за все моляться «Скоропослушниці», коли не знають, як краще вчинити в тій чи іншій життєвій ситуації.

У червні 2012 року, написаний афонськими ченцями-іконописцями, список чудотворної ікони Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця», по милості Божій, було передано в дар Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету. І з цього часу ця чудотворна ікона перебуває у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі.

Матір Божа піклується за весь християнський рід, любить всіх, хто прибігає до Неї з надією на Її допомогу. Ми, християни, повинні завжди шанувати і прославляти Богородицю і завжди дякувати Їй за великі щедроти і милість, які Вона подає всім нам і всьому роду людському.

Будемо ж благати Божу Матір, щоб Вона Своїми всесильними молитвами перед Сином Своїм Господом нашим Ісусом Христом допомогла всім нам, і всьому нашому народові, який переживає війну і великі випробування. Звільнила народ від нашестя чужинців, подала Батьківщині мир і привела всіх нас до вічного і блаженного життя.

 

 

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

У Володимирському патріаршому соборі вшанували ікону Божої Матері «Скоропослушниця»

22.11.2019
22 листопада 2019 року, в день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі, в якому вже перебуває шанований список афонської чудотворної ікони, який був спеціально написаний монахами монастиря «Дохіар». За Божественною літургією Святійшому владиці співлужили: […]