Коментар Юридичного відділу Київської Патріархії щодо заяви керівництва ДБР

З приводу проголошеної заяви керівництва ДБР щодо адміністративної і цивільної юрисдикції справи Київського Патріархату, і припинення у зв’язку із цим кримінального провадження, повідомляємо.

Станом на 31 липня 2020 року Київська Патріархія не отримала постанови про закриття кримінального провадження.

Паралельно із ним, юридичним відділом УПЦ Київського Патріархату ініційовано 21 судових справ, метою яких є захист прав і свобод совісті Київського Патріархату та його майна. Робота у цих напрямках буде продовжуватись доти, допоки реєстрацію Київської Патріархії, як юридичної особи, не буде поновлено відповідно до її фактичного стану. Водночас, з огляду на склади кримінальних правопорушень у діях посадових осіб держави, що втрутилися в питання Церкви, задля дотримання принципу безповоротності кримінальної відповідальності за, вочевидь, вчинені злочини, постанова про закриття кримінального провадження (за умови її наявності), буде оскаржена в суді, відповідно до ст.ст.303-304 КПК України.

Також висловлюємо подяку слідчим ДБР за принципову позицію, надані докази та процесуальні ініціативи, які будуть використані в подальшій роботі.

Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

"У чудесах Господь виявляє Свою силу протягом всієї історії людського роду" - Патріарх Філарет

2.08.2020
2 серпня 2020 року, у неділю 8-ту після П’ятидесятниці та день пам’яті святого пророка Божого Іллі, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: