Ми хочемо мати незалежну Церкву, тому ми і вийшли зі складу ПЦУ, – Патріарх Філарет

Слово Святійшого Патріарха Філарета, виголошене після Божественної Літургії у Володимирському кафедральному соборі 21 червня 2020 року, з нагоди річниці Помісного собору, який підтвердив існування Київського Патріархату.

“Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі наші захисники України, браття і сестри!

Ми сьогодні відзначаємо першу річницю Помісного собору Української Православної Церкви. Чому відбувся цей собор? Зараз у засобах масової інформації, і серед противників Київського Патріархату, розповсюджується неправда. У чому ця неправда? Що Київський Патріархат, зокрема Патріарх Філарет, бореться проти ПЦУ (Православної Церкви України). Правда це? Це неправда. Ми не боремось проти ПЦУ. Тому що, хочуть вони бути залежними від греків – нехай будуть залежними, це їх свобідний вибір. А проти чого ми боремось? Ми боремось проти того, що вони хочуть знищити Київський Патріархат, ось проти цього, проти нашого знищення, ми і боремось. І не даємо їм знищити дійсно незалежну Українську Православну Церкву – Київський Патріархат.

Як вони не намагаються, які сили державні не притягують до свого захисту, а не вдається і не вдасться. Чому? Правду не можна перемогти. Правда завжди перемагає, тому що з нею Бог. В чому полягає ця правда? А в тому, що Бог дав нам державу, а в цій державі повинна бути незалежна Церква. А вони кажуть: «Держава нехай буде незалежна, а Церква нехай залежить». Одні кажуть – від Москви нехай залежить, а другі кажуть – від греків. А ми кажемо – ні, ми не хочемо залежати ні від Москви, ні від Константинополя. Ми хочемо мати свою незалежну Церкву, тому ми і вийшли зі складу цієї церкви, так званої, ПЦУ. Тому й скликали цей собор. Тому не треба говорити неправду, що ми боремось з ПЦУ. Ми боремось з їх неправдою. Якби вони залишили б нас у спокої, то і ми залишили б їх у спокої. А то що зробили? Все майно Київського Патріархату незаконно переоформили на себе. Не трудились, піт не проливали, не страждали, а багатство церковне собі привласнили. То як, маємо ми право себе захищати чи ні? Чи вони повинні нас топтати? Тому ми і боремось проти цієї неправди, а вони кажуть, що ми боремось проти ПЦУ. Ні. Будьте ви залежними від греків. Захотіли ярмо на себе взяти – несіть ярмо. А ми ярмо це нести не хочемо.

Друге, що ми, нібито, боремось з Порошенком. Не з Порошенком ми боремось, а боремось проти того, що його адміністрація, зокрема Міністерство культури, незаконно зняло нас з реєстрації, без нашого відома, без нашого подання. Мали вони на це право? Не мали права. Так ось проти цього незаконного зняття з реєстрації Київського Патріархату ми і боремось. Якщо за цим стоїть і Порошенко, то ми і проти Порошенка виступаємо, але не проти нього, як бувшого Президента, а проти цих дій незаконних. А проти незаконних дій повинен боротись кожен громадянин і кожна людина, стояти на правді. Тому ми й боремось з Міністерством культури, що воно незаконно 30 січня 2019 року зняло Київський Патріархат з реєстрації без нашого відома, без нашої подачі. А по закону вони не мають права без нашої подачі знімати нас з реєстрації, а вони зробили. Маємо ми право захищати себе чи не маємо? Чи теж повинні, як телята, в ярмо свою голову встромити? Ні. Тому, ми боролись, боремось і будемо боротись і переможемо, обов’язково переможемо.

Я згадую Радянські часи, коли мене переконували, що нам кінець прийшов, бо ми вступаємо в комунізм, а релігії в комунізмі не може бути, то я їм тоді сказав: «Ми при капіталізмі живемо, будемо і при комунізмі жити». Мені кажуть: «Ні, цього не буде». «Якщо не буде, то комунізму не буде, а Церква буде». Перемогла правда? Де ті комуністи? Вже і забули про них, що вони існували, а Церква існує. Так і в даному випадку, правда з нами. А раз правда з нами – з нами Бог, а там, де Бог, там завжди перемога.

Тому, в сьогоднішній день, коли ми згадуємо річницю Помісного собору, я хочу, по-перше, подякувати архієреям нашим, духовенству, віруючим, які, не зважаючи на складні обставини, все-таки тримаються дійсно незалежної Української Церкви. Я дякую вам за вашу підтримку, за ваші страждання, за все те, що ви робите для того, щоб Українська Православна Церква дійсно була незалежною Церквою і служила українському народу”.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Кожна людина повинна любити свій народ, - проповідь Патріарха Філарета у неділю 2-гу після П'ятидесятниці

22.06.2020
В ім’я Отця і Сина і Святого Духа! Дорогі браття і сестри! Поділитися дописом: