Незламний трудівник на ниві Господній

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет як великий Пастир і щирий християнин діє за заповітом: «любов нехай буде нелицемірна; ненавидьте зло, прихиляйтеся до добра; будьте братолюбні один до одного з ніжністю; випереджайте один одного шанобливістю; у старанності не лінуйтесь, духом палайте; Господеві служіть; утішайтесь надією; в скорботах будьте терплячі; в молитві постійні; у потребах святих беріть участь; будьте гостинні до подорожніх» (Рим.12:9-14).

Постать Святійшого Патріарха Філарета – сильна й вольова, в якому стержнем є непохитна віра в Бога. Його Святість Патріарха Філарета послав нам Сам Господь.
Кожна з проповідей Патріарха сповнена любов’ю до Бога, людини і держави. Слухаючи проповіді владики, слухаєш з колосальною насолодою, бо розумієш що там говорить внутрішній голос глибоко віруючої людини, яка переживає кожне слово Боже і витлумачує так, що стає зрозумілим будь якій людині. Він говорить просто, і кожне слово, сказане в цілковитій тиші, відлунює в душах тих, хто здатний почути. Владика величний духом і надзвичайно простий у спілкуванні, вимогливий і водночас надзвичайно добрий, спокійний зовнішньо і палкий серцем.
Вражає те, з якою постійністю і обов’язковістю служить Господу наш Патріарх: і в суботні та недільні дні, і під час усіх свят та щотижневих акафістів – Пресвятій Богородиці, святій великомучениці Варварі, митрополиту Київському священномученику Макарію. І кожну літургію звершує чинно, з дотриманням усіх церковних канонів. Патріарх не лише сам дотримується, але й вимагає цього від інших священнослужителів.
Той титанічний труд, що взяв на себе Патріарх, неможливо з чимось порівняти. А взявся Патріарх за те, щоб багатокнижжя отців Церкви залунало мовою його пастви. Вперше – мовою його вірних і його рідною мовою. Наш Предстоятель попри всі інші заслуги увійде в історію і як перекладач Біблії, богослужбових книг, святоотцівської спадщини, житій святих і духовно-повчальної літератури.
Патріарх Філарет відкритий до розмови з усіма і завжди. Він проста земна людина, доступна для безпосереднього спілкування, позбавлена будь-якого сліду погорди, напускної зверхності відповідно до свого соціального та ієрархічного статусу. Двері резиденції на Пушкінській відкриті завжди і для всіх, чи то депутат, чи то проста «смертна» людина. Мудрі поради Святійшого завжди допомагають зорієнтуватись у непростих обставинах і вибрати правильний шлях вирішення питання. Владика однаково любить свою паству, кожного обдаровує своєю християнською любов’ю.
Його Святість постійно наставляє людей на добро, яке має здійснювати кожен власними зусиллями й повсякчасно. Добро подароване людям «чужими руками», має іншу цінність, ніж те, яке створене власними зусиллями. Кожен має творити своє добро, віддавати без будь яких застережень, і тоді він стає багатшим, сильнішим і поважнішим.
Святійший владика – жертовна людина. Він постійно жертвував і продовжує жертвувати кошти на будівництво і реставрацію храмів, єпархіальних управлінь, монастирів, духовних закладів, постійно опікується військовими, які перебувають в окопах на Донбасі.
Патріарх – син українського народу, великий патріот своєї Батьківщини. При цьому його патріотизм ґрунтується на глибокій повазі до тисячолітніх народних традицій, розумінні драматизму історії й тих суперечностей життєвого процесу, які довелось пережити суспільству, і водночас – на вірі у світле майбутнє українського народу.
Важливо, що з висоти свого величезного суспільного авторитету Його Святість має сміливість твердо та голосно у вічі найбільшим високопосадовцям говорити правду про неприємні для них речі. Патріарх був і є одним із тих, кого називають совістю нації. Йому не байдуже, що відбувається в країні. Він чітко та послідовно підтримує патріотичні сили, що базуються на національних цінностях і пріоритетах. Святійший підтримує тих, хто думає про Україну, хто хоче, щоб Україна була національною державою. І роль Церкви в цьому питанні надзвичайно важлива, адже вона є духовною основою держави. Держава без духовного наповнення – не держава.
Патріарху Філарету довелося за останні двадцять п’ять років пережити багато на Патріаршому шляху. Найбільше, мабуть, від зради тих, кого висвячував, синів… Хто відступив від прагнення мати власну Незалежну Українську Церкву.
Ми повинні бути вдячні Патріархові Філарету за те, що його зусиллями в Україні постала Православна Церква Київського Патріархату. Це велике духовне та історичне досягнення українського народу. Проти цього працювали та працюють й надалі усі недруги нашої країни. Та хай пам’ятають «і врата пекла не здолають її» (Мф.16:18).
Незважаючи на поважний вік Святійший веде активну громадську діяльність, бере участь у різних заходах, які організовують державні та громадські організації. Це милість Божа, що в такому віці Його Святість може позмагатися з молодшими у своїй працездатності.
Патріарх Філарет – це пастир, який підносить щиру молитву за достойну долю України. Подвижницька праця Святійшого Патріарха Філарета на духовній ниві триває і є для нас всіх прикладом жертовного служіння Богу та Україні!
Патріарх Філарет своїм життям та служінням поєднує кілька епох та поколінь українських християн, закладаючи підвалини для духовного становлення та зміцнення українства у світі. Його життя – це гідний приклад вірності Богові, Церкві, Україні і своєму покликанню, стійкості духу, мужнього стояння за Православну віру!
На многії і благії літа, дорогий наш Першосвятителю!
архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій
Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет зустрівся із Послом Палестини в Україні Гашемом Хасаном Даджані

24.10.2020
24 жовтня 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Палестини в Україні Гашемом Хасаном Даджані. Поділитися дописом: