Постанови Архієрейського Собору УПЦ КП від 21 червня 2020 р.

ПОСТАНОВИ

АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ

Української Православної Церкви Київського Патріархату

від 21 червня 2020 р.

Пройшов рік існування Української Православної Церкви Київського Патріархату  після відділення її від, так званої, ПЦУ. Вдячні Господу Богу, що Він благодаттю Своєю зберіг істинно незалежну Українську Православну Церкву та за рік, що минув, примножив її.

Після отримання Томосу, у січні 2019 року, ми переконалися в тому, що Томос, наданий ПЦУ Константинопольським Патріархом, своїм змістом не такий, як інші Томоси надані за останнє століття. Цей Томос, хоч і є Томосом про автокефалію, але в ньому зафіксовані всілякі обмеження, що нас і ставило у залежність від Константинополя. Через це, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України скликав Помісний Собор УПЦ КП, який відбувся 20 червня 2019 року. На ньому ж вирішувалось питання чи залишатися в підпорядкуванні Константинопольського Патріарха чи повертатись до Київського Патріархату, яким він був. На Соборі була достатня кількість архієреїв, священників, мирян та були витримані всі умови Статуту Церкви для того, щоб цей Помісний Собор був законним і повноцінним. На цьому Соборі було прийнято рішення відокремитись від, так званої, ПЦУ. Так, рік тому на Помісному соборі було 3 архієреї, а за рік Церква розрослася до 11 архієреїв зі своїми єпархіями, а саме: Київська, Переяславська, Харківська, Сумська, Полтавська, Дніпровська, Хмельницька, Одеська, Чернівецька, Білгородська і Молдовська за кордоном. Розрослися парафії по Україні практично по всіх єпархіях. Утворилися парафіяльні громади, які поки що не реєструють через незаконне зняття з реєстрації релігійного центру – Київську Патріархію. Багато парафій також за кордоном: у Німеччині, Іспанії, Італії, Австрії, Америці. Загальна кількість – понад 300 парафій. Із впевненістю можна зазначити, що за цей рік Українська Православна Церква Київського Патріархату, з Божою допомогою, збільшилася.

На жаль, за цей рік Предстоятель ПЦУ Епіфаній не припинив своє агресивне ставлення до УПЦ КП, і, зокрема, її Предстоятеля, Святійшого Патріарха Філарета, хоча на словах стверджує, що дуже поважає його. За цей час він добився того, щоби зняти з державної реєстрації Київську Патріархію. Незаконним способом, без оригіналів документів на власність (бо вони дотепер знаходяться у Патріарха Філарета), нотаріальним актом переоформили все майно Київського Патріархату на ПЦУ. Дійшло до того, що Київська Патріархія за своїх працівників не може заплатити податки та різні відрахування. На жаль, Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній веде не по-християнськи агресивну церковну діяльність по відношенню до своїх братів-християн з УПЦ КП і продовжує далі рейдерські захоплення храмів із сутичками та бійками так, як це відбувалося в Одесі, Дніпрі, Харкові, Полтаві, а в с. Клавдієво, що на Київщині, дійшло до викрадення священника. Студентів, які виявили бажання бути послушниками біля Патріарха, відрахували з Київської православної богословської академії, яку теж відібрали у Київського Патріархату.

  1. Архієрейський собор засуджує діяльність Предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія та Священного Синоду його церкви за намагання знищити УПЦ Київського Патріархату, яка породила і самого Предстоятеля митрополита Епіфанія, і весь єпископат ПЦУ, без якої не могло бути ні ПЦУ, ні Томосу про, так звану, автокефалію.
  2. Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату вкотре звертається до державної влади, щоб влада проявила свою політичну волю і забезпечила дотримання конституційних прав єпископів, кліриків та парафіян УПЦ Київського Патріархату, відновила державну реєстрацію і дію Статутів УПЦ КП та Київської Патріархії. Через порушення релігійної свободи і прав віруючих УПЦ Київського Патріархату, у нас виникає сумнів: чи може після цього Україна вважатися правовою демократичною Державою?

Патріарх Київський і всієї Руси-України       ФІЛАРЕТ

Митрополит Білгородський і Обоянський   ІОАСАФ

Архієпископ Переяславський і Білоцерківський  АНДРІЙ

Архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський   ФІЛАРЕТ

Єпископ Харківський і Богодухівський    ІЛЛЯ

Єпископ Сумський і Охтирський    НИКОДИМ

Єпископ Дніпровський і Криворізький    ДАНИЇЛ

Єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський    ВАРСОНОФІЙ

Єпископ Одеський і Балтський   НИКОН

Єпископ Чернівецький і Буковинський   НИКОН

Єпископ Валуйський   ПЕТРО

Поділитися дописом:

Наступна

«Шукайте правди Царства Божого, тоді будете щасливими і будете перемагати труднощі і скорботи» – Патріарх Філарет

28.06.2020
28 червня 2020 року, у неділю 3-тю після П’ятидесятниці, Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі. Поділитися дописом: