Пророк Даниїл і три отроки Ананія, Азарія і Мисаїл
30 грудня 2012
Опублікував Михаїл Омельян
Roslin5
  30 грудня за новим стилем (17 за старим), Свята Православна Церква вшановує пам'ять св. пророка Даниїла і трьох отроків Ананії, Азарії і Мисаїла.

roslin5

 

30 грудня за новим стилем (17 за старим), Свята Православна Церква вшановує пам'ять св. пророка Даниїла і трьох отроків Ананії, Азарії і Мисаїла

За 600 років до Р. X. Єрусалим був завойований царем вавилонським; храм, споруджений Соломоном, був зруйнований, а безліч народу ізраїльського відведено в полон. Серед бранців перебували знатні юнаки Даниїл, Ананія, Азарія і Мисаїл. Цар Вавилону Навуходоносор розпорядився навчити їх халдейської премудрості, виховати в розкоші, при своєму дворі. Але вони, зберігаючи заповіді своєї віри, відмовлялися від надмірностей і вели строгий спосіб життя; харчувалися вони тільки овочами і водою. Господь дарував їм мудрість, а святому Даниїлу - дар прозорливості і тлумачення снів.

Святий пророк Даниїл, свято зберігаючи віру в Єдиного Бога і сподіваючись на Його всесильну допомогу, мудрістю своєю перевершив усіх халдейських волхвів і був наближений до царя Навуходоносора.

Одного разу Навуходоносор побачив дивний сон, який вразив його, але, прокинувшись, він забув бачене. Вавилонські мудреці виявилися безсилі дізнатися, що приснилося цареві. Тоді святий пророк Даниїл прославив перед усіма силу істинного Бога, який відкрив йому не тільки зміст сну, але і його пророче значення.
Після цього Даниїл був возведений царем у сан начальника Вавилону.

Незабаром цар Навуходоносор звелів спорудити своє зображення - величезну статую, якій належало поклонятися, як божеству. За відмову зробити це три отроки - Ананія, Азарія і Мисаїл - були вкинути в палаючу піч. Полум'я підіймалося над піччю на 49 ліктів, обпалюючи тих, що стояли поруч, а святі отроки ходили посеред полум'я, підносячи молитву Господу і оспівуючи Його (Дан. 3, 26 - 90). Ангел Господній, з'явившись, охолодив полум'я, і отроки залишилися неушкоджені. Цар, побачивши це, наказав їм вийти і навернувся до істинного Бога.

За царя Валтасара святий Даниїл витлумачив таємничий напис ("Мене, Такел, Фарес"), що з'явився на стіні палацу під час бенкету, який віщував про падіння Вавилонського царства. При перському царі Дарії святий Даниїл, через наклеп своїх ворогів, був кинутий у рів з голодними левами, але вони не зачепили його, і він залишився неушкодженим. Цар Дарій зрадів побачивши Даниїла неушкодженими і повелів у всьому своєму царстві поклонятися істинному Богові, "тому що Він є Бог Живий і існує повіки, і царство Його не буде зруйноване, а влада Його нескінченна".

Святий пророк Даниїл глибоко сумував за свій народ, що зазнав справедливу кару за безліч гріхів і беззаконь, за злочин проти заповідей Божих - тяжкий полон вавилонський і зруйнування Єрусалиму: "Нахили, Боже мій, вухо Своє та й послухай, відкрий Свої очі й побач наші спустошення та на місто, де величалося Ім'я Твоє, бо ми приносимо свої благання перед Твоїм лицем,  уповаючи не на праведність нашу, але на велику Твою милість "(Дан. 9, 18). Святому пророкові, який  через праведне життя і молитву викупив беззаконня свого народу, була відкрита доля народу Ізраїлю і долі всього світу.

При тлумаченні сну царя Навуходоносора пророк Даниїл сповістив про зміну царств і велич останнього Царства - Царства Господа нашого Ісуса Христа (Дан. 2, 44). Пророцтво про сімдесят седмиць (Дан. 9, 24 - 27) повідало світу знамення Першого і Другого пришестя Господа Ісуса Христа і пов'язаних з ними подій (Дан. 12, 1 - 12).

Святий Даниїл клопотав за свій народ перед наступником Дарія - царем Кіром, який вельми його цінував, і оголосив бранцям свободу. Сам же Даниїл й друзі його Ананія, Азарія і Мисаїл дожили до глибокої старості і померли в полоні. Згідно ж свідчень святителя Кирила Олександрійського, святі Ананія, Азарія і Мисаїл були обезглавлені за наказом персидського царя Камбіза.

Церква.info

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини