Церква не повинна займатися питаннями продажу газу
19 березня 2010
Опублікував Михаїл Омельян
Podpis
У Київській Патріархії прокоментували оприлюднені в українських ЗМІ копії листів високопосадового керівника Московської патріархії щодо постачання газу в Україну.

18 березня 2010 р. інформаційне агентство УНІАН оприлюднило копії листів, підписаних керівником Відділу Московського Патріархату із взаємовідносин Церкви і суспільства протоієреєм Всеволодом Чапліним.

У першому він звертається до голови ради директорів  «Газпрому» В. Зубкова: «Приводом для цього звернення до Вас став лист, що надійшов на ім’я Святійшого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила від президента Союзу хіміків України О. Голубова з проханням звернутися з клопотанням до уряду Росії щодо надання можливості ВАТ «Газпром» та іншим компаніям, що займаються видобутком природного газу, напряму співробітничати з хімічними підприємствами України, використовуючи толлінгові схеми або поставляючи газ за цінами, що дозволяють випускати їм конкурентоспроможну продукцію». У листі  протоієрей В. Чаплін просить першого віце-прем’єра Росії «звернути увагу» на позицію О. Голубова, «беручи до уваги істотну допомогу, яку надають Українській Православній Церкві Московського Патріархату підприємства хімічної промисловості України».

Цей лист датований 26 лютого 2010 р., тобто він підписаний наступного дня після швидкоплинного візиту Патріарха Кирила до Києва з нагоди інавгурації В. Януковича. Цілком ймовірно, що лист пана Голубова був переданий Патріарху Кирилу під час його перебування в столиці України.

У другому листі, датованому 11 березня, отець Всеволод інформує Олексія Голубова про те, що ним було надіслано вищезазначеного листа В. Зубкову.

У свою чергу, представник Московського Патріархату у телефонній розмові підтвердив кореспонденту УНІАН факт існування такого листа. Водночас він додав, що своїм листом на адресу В. Зубкова Патріархат не брав на себе жодних зобов’язань, а лише відреагував на прохання галузевої громадської організації України. При цьому співбесідник агентства відзначив, що різного роду прохань і звернень на ім’я Патріарха Кирила надходить досить багато, і Московська патріархія прагне не залишати їх поза увагою.

У відповідь на звернення кореспондентів українських ЗМІ з проханням прокоментувати дану інформацію, у Прес-центрі Київської Патріархії повідомили, що здивовані такою діяльністю Московської патріархії. «Церква не повинна займатися торгівлею газом, бо це не її функція – зазначили  у прес-центрі. – Вона також не повинна виступати посередником між суб’єктами господарювання. Тим більше, що при Московському патріархові є експертна рада «Економіка та етика», є громадська структура «Всесвітній російський народний собор» – ось  цим громадським структурам більше личило би займатися такими питаннями».

У Київській Патріархії також наголосили на тому, що питання газопостачання для України є стратегічно важливими, а тому Московська патріархія своїми діями не просто втручається у комерційну діяльність, але й зачіпає суверенітет нашої держави. «У Московській патріархії Україну не вважають суверенною державою, й ці листи слугують ще одним доказом цього» - наголосили у прес-центрі.

«Фактично цими листами високопосадовий представник Московської патріархії ще раз підтвердив загальне переконання, що нинішнє керівництво РПЦ тісно інтегроване у державну структуру Російської Федерації. Колись ми читали у газетах про безмитне постачання в Росію алкоголю і тютюну – по лінії «благодійної допомоги» РПЦ. Ще десять років тому російські ЗМІ писали і про причетність нинішнього керівництва Московської патріархії до банківської діяльності, до торгівлі нафтою, алмазами, тощо.

Правда зараз вже не пишуть. Але ось тут нагодилися українські медійники, завдяки яким ми довідалися, що й нині ті самі діячі займаються комерційними питаннями ціною в десятки мільйонів доларів. При чому відверто зізнаються, що прохань пролобіювати ті чи інші питання надходить до патріарха Кирила багато, і більшість з них не залишається поза увагою. А ті, які вирішуються позитивно, – мабуть не залишаються і без подяки» - вважають у прес-центрі.

«Колись біляцерковний московський діяч Кирил Фролов висував тезу про тісний зв’язок між впливом «Газпрому» і розповсюдженням влади Московської патріархії, говорячи про «благодать, яка йде нитками газогонів». Тоді це сприймалося, як невдалий жарт. Зараз же ми бачимо, що цей жарт в керівництві РПЦ сприймають цілком серйозно. Проте Царство Боже розповсюджується не доларами і газом, а благодаттю Божою, правдивою вірою, смиренням і духовними подвигами» - підсумували у Прес-центрі Патріархії.

Церква.info

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини