Ви є приклад для всіх нас, – українська діаспора Патріарху

Парафія святителя Миколая Чудотворця у м. Філадельфія (Сполучені Штати Америки) привітала Святійшого Патріарха Філарета з 92-літтям від дня народження.

Ваша Святосте, Патріарше Київський і всієї Руси-України!

Сьогодні вся наша ставропігійна парафія Святителя Миколая Чудотворця в м. Філадельфія щиро вітає Вас з 92-м днем народження. Днем направду видатним як для України, так і для всього світу. Адже цього морозяного дня народилася людина, яка змінила релігійну геополітику світу. І ця людина – це Ви.

Головним обов’язком кожного єпископа є звершувати богослужіння, очолюючи громаду вірних християн у молитвах і таїнствах, а найперше – у Євхаристії, причасті Тіла й Крові Христових, яке єднає нас зі Спасителем в одне ціле.

На думку священномученика Ігнатія Богоносця, яку він неодноразово висловлював у своїх посланнях, єпископ у своєму служінні уподібнюється до Господа Ісуса Христа і є Його образом для громади вірних. Служіння ж Спасителя має три аспекти – священничий, царський і пророчий.

Як Великий Архієрей, Господь Ісус Христос звершив найвище священне служіння – приніс Себе в жертву задля спасіння людей. Він також встановив таїнства і навчив своїх учеників прикладу молитви. Він у день П’ятидесятниці послав Святого Духа на учеників і апостолів, і цим довершив заснування Церкви, яка є Його тілом, а Він – її Глава.

Інші два аспекти архієрейського служіння – царський і пророчий – тобто служіння керівництва і проповіді, походять від першого, богослужбового служіння, яке є для них началом.

Ви, Ваша Святосте, спочатку в сані єпископа, потім – архієпископа і митрополита, а з 1995 року – в патріаршому достоїнстві, однією з найважливіших справ своєї діяльності вважаєте богослужіння, тому приділяєте йому особливу увагу. Подаючи приклад любові до молитви, зазвичай очолюєте багато служб як у Володимирському кафедральному соборі, так і в інших храмах столиці та України.

Як архієрей, всі роки свого патріаршества Ви піклується про розбудову Церкви, посвячуючи для служіння їй нових дияконів та священників, освячуючи новозбудовані храми. За понад 59 років вами було поставлено кілька сотень священників та дияконів, освячено кількасот храмів для богослужіння. Також близько ста архієреїв отримали через покладання ваших рук благодать Святого Духа.

На жаль, багато з тих, хто промовляв перед архієрейською хіротонією похвали на Вашу адресу, хто отримав благодать священнослужіння від Вас, нині опинилися у таборі гонителів і супротивників. Проте ми переконані, що час все розставить на свої місця і виявить правду.

І нині, у свої 92 роки, Ви, дорогий наш Першосвятителю, трудитесь так само невтомно, як і на початку свого єпископства. Цим подаєте приклад нам, не лише словами проповіді, але й самим життям, наставляючи кожного архієрея, священника і мирянина невтомно працювати на своєму місці, виконуючи той послух, який на нього поклали Господь і Його Свята Церква.

Ви часто вказуєте на два принципи, які ніколи не слід втрачати з поля зору, принципи, які гарантують зростання Церкви. Ними є любов до ближнього та взаємне служіння. Вони вкорінені в двох таїнствах, які Ісус Христос установив під час Тайної вечері. Йдеться про Євхаристію, щоб навчати любові, та вмивання ніг, щоб навчити служінню.

Ваша наука вчить нас, що тільки разом любов і служіння, по-іншому це не діє. Господь хоче нас бачити саме такими: спеціалістами в завданні любити інших і спроможними у простоті малих щоденних жестів прихильності та уваги показувати їм дотик Божої любові. Він хоче, аби ми були також слугами наших братів і сестер, бо нас посилає Ісус, Який нагадує нам, що слуга не більший від свого Господа, посланець не є більшим від того, Який його послав.

Передаючи вітання в день вашого 92-го дня народження, хочемо заохотити Вас і надалі радісно та рішуче прямувати вперед, звершуючи своє служіння, оновлюючи посвячення себе самого Господеві та Його святому людові.

Особливо дякуємо Вам, дорогий наш Патріарше, за свідчення любові та служіння, яке Ви постійно проявляєте до нашої філадельфійської парафії Святителя Миколая Чудотворця. З вдячністю запевняємо Вас у своїй близькості та молитвах за Ваше першосвятительське служіння.

Нехай ваша місія в Церквізавжди проходить під особливим знаком Божественної любові через звіщення Вами Євангелія улюбленого Сина, Господа нашого Ісуса Христа. І нехай Господь благословить і супроводжує Вашу працю, Ваші старання та ініціативи. Благословить і супроводить ваші сподівання, добрі наміри та, насамперед, благословляє і супроводить ваше найзаповітніше бажання довершення соборності України.

Настоятель патріаршої ставропігійної парафії Святителя Миколая Чудотворця у м. Філадельфія (США) протоієрей Богдан Згоба
Староста – Томас Генні
Заступник – Сюзан Гузь
Секретар – Франко Боріелло
Скарбник – Еллен Ганавін

Поділитися дописом:

Наступна

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков привітав Патріарха Філарета з днем народження

23.01.2021
Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков привітав Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета з 92-літтям від дня народження. З нагоди свята Голова Верховної Ради України надіслав Предстоятелю Київського Патріархату вітальну адресу. Поділитися дописом: