Звернення Патріарха Філарета з нагоди Дня Незалежності України

 Звернення Патріарха Філарета з нагоди Дня Незалежності України

Дорогі браття і сестри, шановні українці!

Цьогоріч, 2022 року, головне свято нашої країни, День Незалежності, ми відзначаємо у складних  умовах широкомасштабної агресії Росії проти України. Точиться жорстока війна, гинуть люди, навіть мирне населення, жінки та діти, з боку безбожного північного сусіда, який іменує себе християнським і братнім, летять у наш бік ракети. Біблійний Каїн відверто пішов на свого брата Авеля. Вже очевидно, що рашизм – то великий гріх перед Богом і людством, як і нацизм. І як кожен гріх, він має бути засудженим. «Щоранку буду нищити всіх грішників землі, щоб викоренити з міста Господнього всіх, що чинять беззаконня» (Пс. 100:8), – сказано у Священному Писанні.

У ці дні, замість радіти, святкувати, наш миролюбивий і багатостраждальний народ проходить тяжкі випробування на міцність, на право жити за власним розсудом у вільному демократичному світі. Тисячі наших співвітчизників, як співається у національному гімні, кладуть «душу й тіло за нашу свободу». Мільйони жінок і дітей не можуть розділити радість дня народження нашої чудової країни у себе вдома, бо мусять шукати захист від злого кремлівського агресора по далеких світах. Усе це реалії нашого сьогодення.

Навіть за таких умов ми не повинні втрачати віру у перемогу добра та справедливості. Історія завжди доводила, що українців не зламати та не залякати. Дух свободи непереможний і живе в нас ще з князівських і козацьких часів. Так було і буде. Той, хто прийшов до нас з мечем, від нього і загине. Нашою головною зброєю є правда і єдність.

Як відомо, свобода – це дар Божий. Господь не лише створив людину вільною, але й наділив такими рисами цілі країни. І нашій державі він безкровно дарував Незалежність у 1991 році. Тому українська державність від Бога. Отже наш святий обов’язок боронити її від ворожих зазіхань, відстоювати той дар, яким наділив нас Творець. Бо втративши свободу Вітчизни, ми втратимо і власну свободу.

Твердо переконаний у нашій перемозі, закликаю і вас не зневірюватися у ній, адже вона обов’язково настане. Ми не нападали на Росію, не окуповували її землі, ми відстоюємо своє, а тому за нами правда, а де правда, там і Господь. І Він обов’язково управить так, що Україна досягне свого: Донбас і Крим повернуться, всі тимчасово окуповані землі будуть визволені, наші співвітчизники нарешті позбудуться путінського окупаційного ярма і наша держава стане соборною, суверенною, міцною та процвітаючою. Ми повинні твердо вірити в це, бо у Священному Писанні сказано: «Вони будуть воювати проти тебе, але не переможуть тебе; тому що Я з тобою, – говорить Господь, – щоб спасати тебе (Єр. 1:19).

У цей святковий день мої молитви та молитви всієї повноти Церкви Христової найперше та особливо пов’язані з нашим воїнством, яке мужньо та героїчно стримує російського агресора, силою духу, жертовністю та патріотизмом руйнує його підступні диявольські плани. Саме українські військові зараз захищають цивілізований світ від темряви путінського імперіалізму.

Збройні Сили України явили всьому світові небувалий приклад витривалості, мужності та професіоналізму. Як Патріарх, щоденно молюся за кожного нашого воїна, кожного громадянина, який працює на перемогу нашої України, прошу, аби Господь дав сил, зберіг від смертоносної рани та молитвами всіх святих землі української дарував нам довгоочікувану перемогу. Нехай підтримкою нашим військовим будуть слова: «Бо Господь Бог ваш іде з вами, щоб воювати за вас з ворогами вашими і спасти вас» (Втор. 20:4).

Бажаю Президентові України Володимирові Зеленському, Верховній Раді України, Уряду України, всім представникам влади й надалі твердо стояти на сторожі захисту національних інтересів українського народу. Ваш особистий приклад і відповідальне служіння державі допоможуть пришвидшити той день, коли на нашій землі вже не буде супостата, а запанує мир і злагода.

Також сьогодні звертаюся до представників української діаспори: наша Батьківщина, як ніколи, потребує вашої підтримки. Ваша волонтерська допомога, ваші акції підтримки є надзвичайно потрібними для нашої країни. Ваше братське плече з-за кордону змушує інші держави ставати на бік правди та свободи, дає змогу українцям в Україні витримати всі біди та давати достойну відсіч російському агресору.

Вітаючи з Днем незалежності України, бажаю всім добра, успіху, міцного здоров’я, а Україні – швидкої перемоги над ворогом.

Благословляю кожного, хто боронить Незалежність нашої країни. Нехай усіх береже та дає сил Всемилостивий Господь наш Ісус Христос.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

Слава Ісусу Христу!

Слава Україні!

ФІЛАРЕТ

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄї РУСИ-УКРАЇНИ

24 серпня 2022 року, м. Київ.

Поділитися дописом:

Наступна

Любов до свободи в українців сильніша за будь-яку зброю, - інтерв’ю Патріарха Філарета журналу "Країна"

25.08.2022
Напередодні 31-ої річниці Незалежності України Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, як свідок і учасник подій проголошення Україною своєї незалежності, дав інтерв’ю всеукраїнському журналу “Країна”, у якому поділився своїми думками щодо свободи і незалежності України та Української Церкви. Поділитися дописом: