15 rivne

Рівненщина є географічним центром історичної Волинської землі. На її території знайдено багато хрестиків, які своїм видом, матеріалом виготовлення відносяться до херсонеської епохи ІV-VШ віків, це підтверджує вже існування на Волині в той час християн.

Офіційно ж християнство, як нова релігія, введене на Волині просвітителем Русі святим рівноапостольним князем Володимиром. На честь його імені було збудоване (чи перейменоване) місто Володимир-Волинський.

Із збільшенням кількості віруючих у 992 році святий рівноапостольний князь Володимир заснував у Володимирі-Волинському єпископську кафедру і збудував соборну церкву на честь Успіння Пресвятої Богородиці. За своїм багатством і особливо за важливістю свого положення Волинська кафедра, як передовий пост Православ'я проти латинян, займала після Київської митрополії перше місце.

З 1945 р. Волинська єпархія називається Волинсько-Рівненською з архієрейською кафедрою в Луцькому Свято-Троїцькому соборі. Рішенням Священного Синоду в 1990 р. Волинсько-Рівненська єпархія розділена на дві: Волинську і Рівненську.

7 липня 1990 р. освячено першу в Рівненській області церкву УАПЦ (м. Рівне, Свято-Стефанівська церква на Грабнику). 10 жовтня 1990 р. було створено єпархію Української Автокефальної Православної Церкви у Рівному.

У листопаді 1990 р. Святійшим Патріархом Мстиславом було закладено камінь під будівництво Свято-Покровського кафедрального собору в Рівному. 14 жовтня 2001 р. відбулося освячення Свято-Покровського кафедрального собору м. Рівного Святійшим Патріархом Філаретом.

25 жовтня 1997 р. відкрито Рівненське духовне училище, якому 14 грудня 2000 р. надано статус семінарії.

4 липня 2002 р. з благословення архієпископа Даниїла, відроджено Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах (намісник – архимандрит Олексій (Мензатюк)).

У лютому 2003 р. в Рівному почала виходити щомісячна церковно-релігійна газета Рівненської єпархії "Духовна нива".

У березні 2005 р. відкрито Свято-Варваринський жіночий монастиря в м. Дубно (настоятелька – ігуменя Анна (Кулінець)); у липні 2004 р. – Свято-Хрестовоздвиженський чоловічий монастир в м. Дубно (намісник – ієромонах Арсеній (Омельчук)); у травні 2005 р. – Свято-Воскресенський чоловічий монастир на повстанських могилах в урочищі Гурби (намісник – ієромонах Антоній (+2006)).

З 14 грудня 2005 р. Рівненською єпархією керує митрополит Рівненський і Острозький Євсевій (Політило).
B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини