ЦЕРКВА СЬОГОДНІ

Українська Православна Церква Київського Патріархату є Українською Помісною (автокефальною) Православною Церквою і входить до складу Єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви, Главою якої є Господь наш Ісус Христос. Українська Православна Церква Київського Патріархату є рівна в правах з усіма автокефальними помісними Православними Церквами і незалежна у своєму устрої та управлінні. УПЦ Київського Патріархату прагне до подолання існуючого церковного розділення та утворення в Україні автокефальної єдиної Помісної Української Православної Церкви з Патріаршим престолом у м. Києві.

Українська Церква бере свій початок від проповіді святого апостола Андрія Первозваного (І ст.), Оскольдового хрещення (862 р.) та хрещення Руси-України за святого рівноапостольного князя Володимира (988 р.). Українська Православна Церква Київського Патріархату є спадкоємницею Київської Митрополії у складі Константинопольського Патріархату, історичних Галицької митрополії, Буковинської митрополії з центром у Чернівцях, Кафсько-Готської митрополії у Криму і Причорномор’ї та інших структур Православної Церкви, які раніше діяли в межах України та в українській діаспорі.

Помісна Українська Православна Церква Київського Патріархату здійснює свою діяльність на основі: Священного Писання і Священного Передання; канонів і правил святих апостолів; правил і постанов семи Вселенських Соборів; правил і постанов Помісних Соборів і Святих Отців; постанов своїх Помісних і Архиєрейських Соборів, Священного Синоду, Указів Патріарха Київського і всієї Руси-України та Статуту про управління УПЦ Київського Патріархату.

 

 

Історичний шлях УПЦ Київського Патріархату
Статут УПЦ Київського Патріархату
Помісний Собор
Архієрейський Собор
Єпископат УПЦ Київського Патріархату