Звернення Патріарха Філарета щодо полонених захисників Маріуполя – оборонців заводу «Азовсталь»

Звернення Патріарха Філарета

щодо полонених захисників Маріуполя – оборонців заводу «Азовсталь»

Усі ми, затамувавши подих, 83 дні слідкували за героїчним подвигом захисників маріупольського заводу «Азовсталь». У цей час вони мужньо протистояли величезній навалі російських окупаційних військ. Оборонці міста, жертвуючи своїм життям, стримали орди кремлівського агресора, рятуючи Україну, а отже і світ від російського тоталітаризму та новітнього нацизму. Вони дали приклад справжнього втілення заповіді Господа нашого Ісуса Христа: «Немає більше від тієї любови, як хто душу свою покладе за друзів своїх» (Ін. 15, 13).

На жаль, велика частина наших воїнів нині опинилася в російському полоні. Їхньому життю й надалі загрожує небезпека. Тепер настав час нам захистити українських воїнів. Ми не маємо права забути про них. Вони повинні знати, що наші серця та думки з ними. Бо сам Господь сказав: «У в’язниці був, і ви прийшли до Мене» (Мф. 25, 35).

У першу чергу звертаюся до Організації Об’єднаних Націй, Червоного Хреста, правозахисних організацій, релігійних лідерів світу з проханням зробити все можливе та неможливе для пришвидшення обміну полоненими, визволення з полону наших військових.

Прошу представників міжнародних правозахисних організацій, засобів масової інформації, лідерів громадської думки всього цивілізованого світу слідкувати за тим, щоб Росія забезпечила належне утримання наших захисників відповідно до вимог Женевської конвенції про поводження з військовими від 1949 року та норм міжнародного гуманітарного права. Ми не повинні допустити, щоб українські військовополонені піддавалася тортурам та приниженню.

Вірю, що Президент України та Уряд і надалі робитимуть усе необхідне, аби захисники Маріуполя якнайшвидше опинилися на волі.

Молюсь за воїнів, які нині перебувають у російському полоні, щоб Господь, заступництвом Пресвятої Богородиці, молитвами святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, дав сил їм пройти всі тяжкі випробування, зберіг життя та повернув свободу.

Також передаю своє пастирське благословення всім рідним і близьким українських воїнів, які є бранцями російських окупантів та закликаю не втрачати надію, уповати на милість Господа нашого Ісуса Христа, бо сказано: «Блаженні ті, що плачуть, бо вони втішаться» (Мф. 5, 4).

Закликаю на всіх Боже благословення!

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

6 червня 2022 р., Київ

Поділитися дописом:

Наступна

11 червня - Троїцька поминальна субота

10.06.2022
Свята Церква підносить безперестанні молитви за спочилих отців, братів і сестер наших на кожному богослужінні. Але, крім того, Церква творить у певні часи особливе поминання всіх від віку померлих отців, братів і сестер по вірі, що сподобилися християнської кончини, рівно і тих, які, захоплені раптовою смертю, не були проваджені в […]