Спомин чуда, звершеного Святим Архістратигом Михаїлом в Хонах

19 вересня – Православна Церква згадує спомин чуда, звершеного Святим Архістратигом Михаїлом в Хонах.

Для чого свята Церква нагадує нам про це чудо, яке відбулося у 4-ому столітті? А чудо це полягало в тому, що в місті Хони, або це місто ще називалося Колоссами, християни побудували храм і біля нього було джерело, яке приносило хворим зцілення і сюди приходило багато людей помолитися і отримати зцілення. Язичники вирішили знищити цей храм. І що вони зробили? Оскільки це було в горах, то вони дві річки з’єднали в одну і направили потік води на храм для того, щоб вода ця зруйнувала храм. Про це дізнався пономар цього храму Архип, якому явився архістратиг Михаїл і своїм копієм вдарив у землю й створилася така прірва, що вся вода, яка повинна була плинути на храм – потекла під землю. Таким чином архістратиг Михаїл врятував цей храм від руйнування.

Таких чудес архістратиг Михаїл звершував багато, але для чого Церква таке чудо святкує вже понад півтори тисячі років? Церква, святкуючи це свято, хоче нагадати нам, щоб ми мали тверду надію на Бога і на молитви, і допомогу ангелів Божих, що архангели і ангели, які є служителями Бога не залишають християнський рід і оберігають його від усякого зла.

Ось згадаємо, коли архістратиг Михаїл знищив сто вісімдесят п’ять тисяч війська полководця Синахирима, який хотів знищити Єрусалим і вночі архангел явився й знищив це військо Синахирима і звичайно Єрусалим залишився неполоненним, зберігся, а військо загинуло.

Україна зараз страждає від агресії з боку Росії. Але архістратиг Михаїл захистить і Україну від нашестя іноплемінників. Ми будемо ще святкувати перемогу над ними тільки треба молитися до Господа нашого Ісуса Христа, щоб він послав архістратига Божого Михаїла і він знищив наших ворогів й дарував нашій землі мир. Не може бути, щоб неправда перемогла Бога. Якщо б неправда перемагала, то це б означало, що Бога немає. Але Бог є і діє. Він створив цей світ і Він промишляє про цей світ, і тому не допустить того, щоб торжествувала неправда. Але якщо Господь і попустив нам ці страждання і смерть, яку маємо на Сході, то це для того, щоб ми навернулися до Бога, щоб об’єдналися, щоб виявили свою любов один до одного. І українці роблять це. Ви бачите як кращі сини і дочки віддають своє життя, а Господь сказав: «Ніхто не має більшої любові, якщо хто душу свою віддасть за своїх друзів».

Будемо молитися до архістратига Божого Михаїла, щоб він як допомагав роду християнському так нехай допоможе і нам перемогти агресора і встановити в Україні мир і злагоду” – із проповіді Святійшого Патріарха Філарета на свято чуда в Хонах, звершеного архістратигом Божим Михаїлом.

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет очолив читання акафісту святому священномученику Макарію

19.09.2019
19 вересня 2019 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив читання акафісту святому священномученику Макарію, митрополиту Київському перед його нетлінними і чудотворними мощами у Володимирському кафедральному соборі м.Києва. Патріарху співслужили єпископ Васильківський Андрій, настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство. Відзначимо, що кожного четверга о 17:00 годині […]