Патріарше богослужіння у 7-му неділю після Пасхи

У неділю 7-му після Пасхи Православна Церква згадує й прославляє святих і богоносних отців Першого Вселенського Собору, скликаного рівноапостольним Костянтином у Нікеї, в 325 році. Цей собор затвердив постулат про Божество Сина Божого – одноiстотнiсть Сина Божого з Богом Отцем та Предвічне народження Бога Слова. Також було укладено символ Віри із семи пунктів, що згодом стали називати Нікейським. Зафіксовані переваги єпископів чотирьох найбільших митрополій: Римської, Александрійської, Антіохійської та Єрусалимської (6-й й 7-й канони).

Собор також установив час святкування Пасхи; у першу неділю після першого повного місяці, після весняного рівнодення. Прийнято 20 канонів церковного життя. Собор святих отцiв осудив єресь Арiя i його прихильникiв, якi неправдиво вчили про Христа Спасителя, що Він не єдиного єства з Богом Отцем, i тому не є Iстинним Богом. На І Вселенському Соборі було присутньо 314 отців, серед яких і святитель Миколай Чудотворець.

Напередодні неділі Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у Володимирському кафедральному соборі всенічне бдіння.

У неділю зранку, 5 червня 2022 року, Святійший Патріарх Філарет очолив Божественну літургію. За богослужінням Патріарху співслужило духовенство храму.

Проповідь про історію Першого Вселенського Собору виголосив клірик собору протоієрей Іоан Київський.

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана радість», під час якого Патріарх Філарет виголосив молитву про визволення України від нашестя чужинців, щоб Господь почув наші благання і подав Україні перемогу та мир.

Після відпусту Божественної літургії Святійший Патріарх Філарет привітав з ювілеєм клірика собору протоієрея Михаїла Трускавецького:

“Всечесний отець Михаїл, сьогодні Ви святкуєте 45-ліття з Дня свого народження. І ми від імені духовенства та всіх парафіян Володимирського кафедрального собору вітаємо Вас із цим святом і бажаємо щоб Господь дарував Вам благодать і далі служити вірно нашій Українській Православній Церкві. І щоб Ваше служіння привело до спасіння і Вас, і тим, кому Ви служите. Ще раз Вас вітаємо із 45-літтям і бажаємо многая і благая літа”, – сказав Патріарх Філарет.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Звернення Патріарха Філарета щодо полонених захисників Маріуполя – оборонців заводу «Азовсталь»

6.06.2022
Звернення Патріарха Філарета щодо полонених захисників Маріуполя – оборонців заводу «Азовсталь» Поділитися дописом: