Роз’яснення щодо незаконного указу митрополита Епіфанія

Митрополит Епіфаній (Думенко) не є Предстоятелем Української Православної Церкви. Адже Предстоятелі Помісних Православних Церков обираються на Помісних соборах тієї чи іншої Православної Церкви. Такий порядок обрання Предстоятелів існує в Українській Церкві, а також в Грузинській, Румунській, Російській, Болгарській, Польській та інших Православних Церквах. Митрополит Епіфаній не був обраний на Помісному соборі автокефальної УПЦ, тому він не є Предстоятелем Української Православної Церкви.

Митрополит Епіфаній також не є Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату. Київським Патріархатом продовжує керувати її Предстоятель – Святійший Патріарх Філарет, починаючи з моменту утворення 1992 р. (в якості заступника Патріарха) і з 1995 р. після обрання Патріархом Київським і всієї Руси-України на Помісному соборі. Тому указ митрополита Епіфанія та згадані в ньому заборони являються недійсними і незаконними, адже це втручання в справи іншої Церкви.

Протоієрей Богдан Згоба (ієромонах Лука), який прийняв чернецтво не є кліриком Православної Церкви України і не може ним бути, адже згідно Томосу ПЦУ, закордонні парафії не можуть належати до складу ПЦУ. Ієромонах Лука (Згоба) є секретарем зареєстрованого в державних органах Сполучених Штатів Америки Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США та Канаді, який знаходиться під керівництвом Патріарха Філарета. Це значить, що заборона митрополита Епіфанія у священнослужінні ієромонаха Луки є незаконною, бо він не належить до юрисдикції ПЦУ.

Святійший Патріарх Філарет ознайомившись із незаконним указом митрополита Епіфанія від 30 жовтня 2021 р. підтвердив неправомірність та неканонічність цього указу. Українська Православна Церква Київського Патріархату, попри різні перешкоди, продовжує свою життєдіяльність та зростання. У зв’язку із описаними вище словами згадується народна приказка: «собаки лають, а караван іде».

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет привітав відкриття «Скверу мислителів» у Харкові

3.11.2021
Відкриття «Скверу мислителів», який символізує дружні стосунки між Україною, Казахстаном та Азербайджаном, відбулося 23 жовтня 2021 року в місті Харкові, завдяки Почесному консульству Республіки Казахстан. Поділитися дописом: